CSO Plopeni - CSO Tricolorul Breaza 3-5

În această după-amiază, echipa noastră a înfruntat, în deschiderea rundei cu numărul 25 din Liga A Prahova, echipa CSO Plopeni. Meciul a fost
unul de mare angajament, cu ocazii bune de ambele părți, fiind început mai bine de formația noastră, care a deschis scorul în minutul 7 prin Șovăială. A urmat apoi o dominare cvasitotală a plopenarilor, concretizată prin două goluri ale acestora, înscrise de Cătălin Vlad și Liviu Iordache, în minutele 16 și 36. După pauză, echipa noastră s-a dovedit mai inspirată și a reușit să întoarcă scorul la 2-3 în doar două minute, prin Șovăială, care a reușit astfel „tripla”. Plopenarii au revenit prin Puiuleț care a egalat la 3 după o mare greșeală a defensivei noastre; totuși, Vișan și Negotei au semnat, mai apoi, golurile unei victorii necesare și muncite. Mulțumim suporterilor prezenți în ciuda faptului că ziua de vineri este o zi lucrătoare, și îi așteptăm să ne susțină marți, în duelul cu AFC Bănești-Urleta.

CSO Tricolorul Breaza a jucat în formula: Petrescu - Basma, Soreanu, Nica, Cazan - Drăgoi, Negotei, Fl. Voinea, Cojocaru - Vișan, Șovăială (cpt.). Au mai evoluat: Duricu, Iordache, Frățilă, Piciorea