CSO Tricolorul Breaza - AFC Fortuna II Poiana Câmpina 0-4

Astăzi, echipa noastră a înregistrat și prima înfrângere pe teren propriu în acest retur, scor 0-4 cu AFC Fortuna II Poiana Câmpina. Având o serie importantă de jucători din prima echipă
la dispoziție, echipa oaspete a deschis scorul în minutul 20 după ce a ratat câteva ocazii incredibile; a urmat apoi o fază ciudată: un jucător al Fortunei ajungând singur cu portarul, alunecă intenționând să împingă mingea în poartă cu vârful piciorului; Petrescu a respins dar jucătorul oaspeților nu s-a mai putut opri și s-a ciocnit de Petrescu, arbitrul dictând...penalty! Dincolo de groaznica accidentare (fractură de tibie) a jucătorului oaspeților, decizia lui Laurențiu Piciu, arbitrul de astăzi, a fost una ridicolă; oaspeții au transformat penalty-ul pentru 2-0. Cea mai mare ocazie a formației noastre în prima repriză a fost o centrare de pe partea stângă a lui Duricu, la care Vișan a fentat doi jucători adverși dar a șutat puțin peste. În repriza a doua s-a făcut 3-0 destul de repede, după ce Petrescu a scăpat o minge în poartă; au urmat câteva ocazii bune pentru formația noastră, care a lovit și bara prin Urdea, dar scorul final, 0-4, a fost stabilit printr-un autogol al lui Voinea, în minutul 85. Este o înfrângere dureroasă, dar suntem obligați să trecem mai departe fiindcă urmează două meciuri de totul sau nimic pentru jucătorii noștri. Felicitări învingătorilor, onoare învinșilor, și mulțumim tuturor suporterilor prezenți în ciuda vremii potrivnice, pe care sperăm să nu-i mai dezamăgim.