CS Blejoi - CSO Tricolorul Breaza 3-0

În această după-amiază, echipa noastră a pierdut, scor 0-3, la Blejoi, într-un meci care, deși a avut un început echilibrat - cu ocazii puține dar egale ca număr pentru fiecare din cele două combatante - s-a rupt în minutul
36, când Irinel Dumitru a deschis scorul, iar la numai un minut, Ivan a punctat pentru 2-0. În repriza a doua, blejoienii au mai înscris o dată, prin Ghiță, în minutul 60, în timp ce jucătorii noștri au avut ocazii răzlețe la poarta lui Adrian Gheorghe, cea mai importantă dintre acestea având loc în minutul 55, când Vișan a centrat din interiorul careului în fața porții, dar niciun jucător nu a reușit să introducă mingea în poartă. Din păcate, este o nouă înfrângere care aprinde și mai mult lupta la retrogradare, și condiționează formația noastră să nu greșească în meciul de vineri, cu Petrolistul Boldești.

CSO Tricolorul Breaza: Petrescu - Basma, Soreanu, Fl. Voinea, Drăgoi - Brânzea - Duricu (cpt.), Vișan, Urdea - Șovăială. Au mai evoluat: Nica, Cojocaru.