CSO Tricolorul Breaza - AFC Brebu 2-1

În această dimineață, formația noastră a dispus cu 2-1 de AFC Brebu, într-un meci deosebit de important pentru ambele echipe. Prima repriză a fost
dominată categoric de jucătorii noștri, dar doar neinspirația în fața porții sau intervențiile incredibile ale lui Niță au făcut ca scorul să rămână 0-0, în timp ce formația din Brebu a avut ocazii rare de a ataca poarta lui Petrescu. După pauză însă, echipa noastră nu a mai greșit, iar Șovăială a deschis scorul în minutul 56. După alte 7 minute, Vișan a fost faultat în careu de un jucător advers iar arbitrul Viorel Căunei a dictat lovitură de pedeapsă; Brânzea a transformat cu siguranță, în ciuda faptului că Niță a ghicit colțul, pentru 2-0. După acest gol, echipa noastră a făcut pasul înapoi, ceea ce a permis jucătorilor echipei oaspete să reducă din diferență, prin Dumitru, în minutul 72. Până la final, însă, tabela a rămas neschimbată, formația noastră reușind, astfel, să câștige un meci deosebit de important, o victorie muncită și cât se poate de meritată. Mulțumim suporterilor prezenți și îi așteptăm alături de noi și în continuare!

CSO Tricolorul Breaza: Petrescu - Basma, Soreanu, Voinea, Drăgoi - Cojocaru (46 Negotei), Duricu (cpt.), Brânzea, Urdea (78 Cazan) - Șovăială (85 Iordache), Vișan