AS Ploiești - CSO Tricolorul Breaza 2-2

După un retur de foc, formația noastră a reușit, într-un final, să își îndeplinească mult-doritul obiectiv: rămânerea în eșalonul județean principal. Ieri, pe arena „Petrolul” din Băicoi, formația
noastră a întâlnit, în cadrul ultimei runde stagionare, formația AS Ploiești. Gazdele au început partida mai bine și au reușit chiar să deschidă scorul în minutul 15, prin Petculescu, cu un șut de la 30 de metri. Echipa noastră nu a redus motoarele și a reușit să revină până la pauză, prin Vișan (foto), care a egalat mai întâi la unu, în minutul 18, acesta reușind chiar să aducă echipa noastră în avantaj, scor 2-1. În partea a doua, formația noastră s-a retras în apărare, astfel că gazdele au reușit egalarea în minutul 61, prin Nica, cu un lob de la 20 de metri. Tabela a înghețat după acest gol, în ciuda ocaziilor ce au apărut de ambele părți, iar formația noastră a obținut punctul necesar rămânerii în Liga A Prahova. Felicităm toți componenții lotului pentru îndeplinirea obiectivului și le dorim ca sezonul viitor să fie mult mai bun decât cel recent încheiat.

CSO Tricolorul Breaza: Petrescu - Nica, Soreanu, Basma, Brânzea, Duricu (cpt.), Vișan, Negotei, Urdea, Iordache, Șovăială. Au mai evoluat: D. Constantin, Cazan, Cojocaru, Cârciu.

18. Rapid Sălciile 34 2 0 32 29-127

Conform AJF Prahova, în cazul de egalitate de puncte s-au luat în calcul rezultatele directe între cele trei formații aflate în această situație:

CSO Tricolorul Breaza - CS Ceptura 2-1
CS Ceptura - CSO Tricolorul Breaza 1-4
CS Ceptura - AFC Brebu 1-0
AFC Brebu - CS Ceptura 2-2
AFC Brebu - CSO Tricolorul Breaza 1-0
CSO Tricolorul Breaza - AFC Brebu 2-1