Fortuna II Poiana Câmpina - CSO Tricolorul Breaza 1-1

Marcatori: Caramalău 42 / Bunea 90
Fortuna II Poiana Câmpina: Șerban - R. Coman, Oaie, Caramalău, Vlaicu, A. Gheorghe (cpt.), A. Vișan (85 Dinu), Drăgan, Băcioiu, Manea, C. Constantin. Rezerve neutilizate: Răduț - C. Gheorghe, Nedelea. Antrenor: Cătălin Gheorghe
CSO Tricolorul Breaza: Petrescu - Basma, Soreanu, Fl. Voinea (65 Brânzea), A. Coman, Țigănuș (65 Urdea), Bunea, Duricu (cpt.), Vintilă, M. Vișan, Șovăială (77 Drăgoi). Rezerve neutilizate: D. Constantin - Cîrciu, Cojocaru. Antrenor: Marius Vișan
Arbitri: Marius Petre (Poenarii Apostoli) - Nicolae Dobre (Colceag), Octavian Ciorescu (Ploiești). Observator: Ion Andreioiu (Ploiești)

Formația noastră a reușit, în această dimineață, să-și mențină seria de partide fără înfrângere începută încă din runda a VIII-a a campionatului, printr-un rezultat de egalitate, 1-1 cu Fortuna II Poiana Câmpina. Meciul a
fost unul bun per ansamblu, dar cu multe momente lipsite de luciditate și, implicit, de ocazii. Meciul a fost început mai bine de jucătorii noștri care au ratat prima ocazie în minutul 6, când Vișan a trimis un lob din afara careului pe lângă poarta lui Șerban. Apoi, jocul s-a fragmentat, ocaziile au lipsit, până spre finalul reprizei, care a fost unul mai spectaculos decât toate minutele de dinainte. Mai întâi, gazdele au deschis scorul, în minutul 42, prin Caramalău, care a fructificat cu o lovitură de cap din 7 metri o centrare a lui A. Dinu, pentru ca, după numai un minut, jucătorii noștri să obțină un penalty la un henț în careu al lui Oaie, dar Vintilă a executat slab și Șerban a reușit să apere, menținându-și echipa în avantaj la pauză. Repriza a doua a fost, și ea, echilibrată, cu ocazii bune de ambele părți, de partea noastră, cele mai mari aparținându-i lui Vișan, cea mai mare dintre acestea având loc în minutul 51, când a trimis peste bară din 8 metri, iar, de partea gazdelor, prin Băcioiu și A. Gheorghe. Însă, la una din ultimele faze, atunci când nimeni nu se mai aștepta, Vișan a preluat mingea în careu, l-a întors pe Alberto Gheorghe și i-a pasat lui Bunea, al cărui șut cu latul, la colțul scurt, l-a învins pe Șerban. Am reușit să revenim la Breaza cu fruntea sus după o deplasare grea, fără să pierdem, dar suntem conștienți că cele două partide rămase în acest tur de campionat vor fi extrem de grele și va fi nevoie de multă muncă și ambiție pentru a putea trece peste ele cu bine. Mulțumim suporterilor care ne-au însoțit și îi așteptăm alături de noi săptămâna viitoare, la meciul cu CS Blejoi!