Vulturii Provița de Sus - CSO Tricolorul Breaza 1-4

Ultimul test al formației noastre înainte de redebutul în Liga A Prahova s-a încheiat cu un succes clar, scor 4-1, în deplasare, la Provița. Deși în lotul formației noastre au existat câteva absențe importante (Petrescu, Brânzea, Alexe sau Basma), Marius Vișan a aliniat un prim 11 competitiv, care a practicat un fotbal extrem de plăcut ochiului. Pentru formația noastră au punctat Șovăială, de 3 ori (în minutele 20, 75 și 90) și Vintilă (minutul 42), în timp ce gazdele au redus din diferență la scorul de 2-0 prin Ganea (min. 61). În această partidă, Marius Vișan a aliniat următoarea formulă: D. Constantin - Drăgoi, Soreanu, Neagu, Mușea, Coman, A. Duricu, Bunea, Urdea, Vintilă, Șovăială. Au mai evoluat: M. Duricu, Cârciu și...Marius Vișan, care a intrat în teren în locul lui Neagu, accidentat în minutul 30, și a evoluat ca...fundaș central, evoluția sa fiind una reușită.

Următorul meci al formației noastre va avea loc sâmbătă, în compania liderului Petrolistul Boldești, pe stadionul „Parc”, partidă ce își va face auzit primul fluier la ora 15.