Amical: AS Tufeni Băicoi - CSO Tricolorul Breaza 2-4

Formația brezeană a reușit, astăzi, o nouă victorie în campania de pregătire a viitorului sezon competițional, scor 4-2, în deplasare, cu
nou-promovata în Liga A AS Tufeni Băicoi; după un 1-1 înregistrat la pauză, în contul formației noastre punctând Adi Vintilă, în repriza a doua brezenii au reușit să se desprindă, înscriind de trei ori, prin același Vintilă, Vișan și Bunea, în timp ce gazdele s-au mulțumit doar să reducă din diferență pentru rezultatul final - 4-2 pentru „tricolori”. Marius Vișan a aliniat, astăzi, la start, următorul prim 11: Iscru - Voinea, Basma, Neagu, Coman, Chivu, M. Duricu, Bunea, Alexe, Vintilă, Vișan, pe parcursul partidei fiind rulați toți ceilalți jucători disponibili, inclusiv trei fotbaliști aflați în probe.
Pentru formația noastră, următorul amical va avea loc marți, 21 iulie, cu începere de la ora 18, împotriva celor de la AFC Bănești-Urleta, meci ce se va disputa la Breaza.