CSO Tricolorul Breaza - Unirea Urlați 2-4

Gruparea brezeană nu se regăsește în acest start de sezon, pierzând pe teren propriu, 2-4, meciul cu Unirea Urlați, după o zi în care greșelile de portar au fost decisive în toate golurile marcate
pe teren. Urlățenii au deschis scorul prin Rob, din lovitură liberă, în minutul 8; peste doar două minute, formația noastră a obținut un penalty, prin Stan, ratat, însă, de Valentin Bunea. Până la pauză, însă, „tricolorii” au revenit la conducere, punctând prin Aurel Stan și Andrei Soreanu, și deținând cârma jocului. Repriza a doua a fost, însă, un coșmar peste care formația noastră va trebui să treacă înaintea partidei de la Păulești; deși au ratat, în debutul reprizei, trei ocazii de gol mari cât roata carului, brezenii s-au văzut egalați dintr-o lovitură liberă de la 30 de metri, bătută de Ghiță, la care portarul Constantin a avut partea lui de vină. Cu toate acestea, tot jucătorii tricolori au fost la timona jocului, ratând o serie de ocazii de gol și având și un penalty clar - spunem noi - refuzat de arbitrul Dicu. Și, în minutul 90, când toată lumea se aștepta ca partida să se încheie cu o remiză, Sandu a profitat de o neînțelegere a lui Soreanu cu D. Constantin și a marcat pentru 3-2, pentru ca după alte două minute să închidă tabela C. Ilie. Este o înfrângere greu de digerat, dar formația noastră trebuie să găsească resursele necesare pentru a se remonta după acest eșec, având în vedere că urmează, la Păulești, o misiune aproape imposibilă în fața localnicilor de la CS.