Avântul Măneciu - CSO Tricolorul Breaza 1-1

Formația noastră a reușit să obțină, în această dimineață, primul punct pe teren străin în stagiunea curentă, terminând la egalitate, scor 1-1, cu Avântul Măneciu, formație ce nu cedase vreun punct pe teren propriu până acum în acest sezon. În ciuda faptului că
meciul a fost început mai bine de gazde care au pus jucătorii brezeni sub presiune, reușind să și deschidă scorul astfel printr-o lovitură de la 11 metri, aceștia nu au cedat și au reușit, după câteva ocazii bune ratate, să obțină egalarea, după ce Vintilă a transformat, la ultima fază a reprizei, impecabil, o lovitură liberă de la 20 de metri de poarta adversă, stabilind scorul pauzei, dar și pe cel final, întrucât, chiar dacă și în repriza a doua cele două echipe și-au împărțit ocaziile de gol, niciuna nu a reușit să mai puncteze. Astfel, „tricolorii” câștigă un punct meritat de pe un teren unde gazdele cedează cu greu, reușind, totodată, să lege două partide fără înfrângere în premieră în acest sezon. Cu toate acestea, jucătorii brezeni trebuie să rămână concentrați, întrucât, etapa următoare, în „Parc” vine gruparea CS Cornu, ce a obținut, până acum, maxim de puncte din deplasările efectuate.
Antrenorul Florin Stăncioiu a mizat pe următoarea formulă: Dogaru - Basma, Neagu, Soreanu, Brânzea - Cazan - Urdea, Chivu, Dinicu, Alexe - Vintilă. Au mai evoluat: Mușea, M. Duricu, Fl. Voinea, Bej