Voința Găzarul Surani - CSO Tricolorul Breaza 2-4

Formația noastră a câștigat, în meciul de duminică, mai clar decât o arată scorul, 4-2, în fața „lanternei roșii” Voința Găzarul Surani. Meciul a fost început foarte bine de „tricolori”, care au deschis
rapid scorul prin Aurel Stan, dar s-au văzut egalați la unu relativ repede; a urmat, apoi, un asalt la poarta adversă, totul culminând cu 5-6 ocazii de gol cât roata carului, ratate, rând pe rând, de Alexe, Vintilă, Bunea sau același Stan. Până la urmă, însă, înainte de fluierul pauzei, Chivu a readus formația noastră în avantaj, 2-1 fiind scorul înregistrat după primele 45 de minute. Pauza a fost un bun sfetnic pentru elevii lui Florin Stăncioiu, care au marcat rapid pentru 3-1 prin Andrei Duricu, și victoria se apropia tot mai mult pentru aceștia. Însă, gazdele nu au renunțat, au marcat pentru 3-2 și se părea că finalul de joc va fi unul încins. Nu a fost, de acord, însă, Valentin Bunea, care a marcat pentru 4-2, consfințind o victorie importantă și frumoasă a grupării noastre, care se îndepărtează, astfel, de zona periculoasă a clasamentului, urmând ca în ultima rundă a turului, aceștia să dea, pe teren propriu, replică formației de pe locul 3, CS Blejoi
Pentru echipa brezeană au evoluat: Dogaru - Brânzea, Neagu, Soreanu, Negotei, Chivu, Duricu, Bunea, Alexe, Vintilă, Stan. Au mai evoluat: Mușea, Cazan.