CSO Tricolorul Breaza - CS Păulești 1-2

Formația noastră a pierdut, ieri, la limită, jocul disputat în fața grupării CS Păulești, după, probabil, una din cele mai bune evoluții din acest
sezon pentru elevii lui Florin Stăncioiu. Începutul de meci a fost echilibrat doar în primele 5 minute, pentru că, după o lovitură liberă executată de Brânzea de pe partea dreaptă, Vintilă a profitat de neînțelegerea fundașilor adverși, a furat mingea și a trimis în poartă din 8 metri pe sub portarul Rădulescu. Trecerea timpului a adus o dominație teritorială mai accentuată pentru gruparea din Păulești, care nu a pus, însă, mare pericol porții noastre; ba mai mult, în minutul 17, Vintilă a scăpat din nou singur cu Rădulescu, dar portarul advers s-a opus unui gol de 2-0 care, probabil, ar fi dat altă turnură meciului. În repriza a doua, după ce formația oaspete a rămas în 10 după eliminarea lui Laurențiu Dumitru, „tricolorilor” le-a fost refuzat un penalty clar ca lumina zilei la un henț în careu al unui apărător advers, iar, spre final, gruparea noastră a căzut inexplicabil, primind două goluri de la Ciobanu, respectiv Pantilimonescu, astfel că putem spune că brezenii au pierdut acest meci pe mâna lor, cu toate că au avut una din evoluțiile cele mai apreciate din acest sezon.
CSO Tricolorul Breaza: Iscru - A. Coman, Soreanu, Georgescu, Neagu, Brânzea (cpt.), A. Duricu (77 Urdea), Mușea, Chivu (90 R. Coman), Modrișan (64 Țigănuș), Vintilă