CSO Tricolorul Breaza - Unirea Urlați 1-0

Debut de bun augur pentru formația „tricoloră”, care a reușit să învingă, la limită, scor 1-0, gruparea Unirea Urlați, după un meci spectaculos și disputat, mai ales în prima parte a sa. Cu o trupă mult schimbată, ce include o serie
importantă de juniori ai fostei campioane Astra, gruparea oaspete de astăzi a dat o replică bună și este clar că aceasta va avea un cuvânt mai greu de spus față de campionatul precedent. După un început cu tatonări, prima ocazie importantă a jocului a aparținut oaspeților, care l-au încercat pe Toma din 15 metri, acesta parând însă un șut periculos trimis la firul ierbii. În schimb, la poarta cealaltă, întâia oportunitate s-a transformat chiar în gol - Zamfir a reușit o pasă excelentă, lăsându-l „joker-jos” pe Iustin Șovăială, care l-a executat pe portarul advers cu o torpilă din 14 metri. Brezenii au presat apoi, încercând să-și dubleze avantajul, dar același Șovăială a ratat în două rânduri, fiind secondat de Albină, Moldoveanu și Ghiță. Coordonatele jocului s-au menținut și în cea mai mare parte a celei de-a doua reprize, cea mai mare ocazie aparținând brezenilor, la un corner, Șovăială în două rânduri și mai apoi Ovidiu Gheorghe nereușind să trimită în poartă. Oaspeții au încercat un forcing în ultimele minute, fără a pune însă în pericol poarta lui Toma, astfel că fluierul final a consfințit rămânerea celor 3 puncte în „Parc”. În următoarea etapă, brezenii se vor deplasa la Brebu, pentru a da replica AFC-ului din localitate.
CSO Tricolorul Breaza: Toma - Manta (78 Mușea), Damian, Ov. Gheorghe, Brânzea (cpt.), Duricu (46 Vișan), Zamfir, G. Ghiță, Moldoveanu (46 Militaru), Albină, Șovăială. Rezerve neutilizate: Briotă - Dumbărescu, I. Călin. Antrenor: Florin Stăncioiu