Cetatea Coada Izvorului - CSO Tricolorul Breaza 1-2

Sfârșit fast de tur pentru formația brezeană, care a câștigat, astăzi, la Cocorăștii Colț, al patrulea meci consecutiv, scor 2-1, împotriva formației Cetatea Coada Izvorului. Pe un teren greu,
denivelat și o vreme potrivnică fotbalului, jocul a început mai bine pentru tricolori, care au ratat o mare ocazie prin Șovăială, în minutul 6, atunci când acesta a scăpat singur spre poarta adversă dar a trimis slab cu stângul din careu și portarul gazdelor a reținut. Mai apoi, jucătorii de la Cetatea au ratat o ocazie imensă prin Mircea Ivan, care a trimis peste din 2 metri cu poarta goală, deschizând însă scorul în minutul 35, după un corner la care Toma a ieșit greșit, mingea ricoșând în plasă din Marius Duric
u. Ba chiar aceștia ar fi putut să conducă cu 2-0 la pauză, dar șutul din afara careului al lui Sergiu Ivan a ocolit ținta. Cea de-a doua parte a jocului a adus, parcă, alte echipe de la cabine, brezenii revenind mult mai motivați și reușind să întoarcă jocul, prin reușitele lui Șovăială, în minutul 75, care a trimis în plasă din 3 metri, și Georgian Ghiță, în prelungiri, care l-a executat din 7 metri cu un voleu pe portarul advers; de menționat și realizarea personală a lui Mădălin Vișan, care a reușit două assist-uri. O victorie muncită și importantă, în fața unui adversar arțăgos și care și-a vândut scump pielea, dar o victorie pe deplin meritată, care așează, la finalul turului, gruparea brezeană pe un binemeritat loc șase.
CSO Tricolorul Breaza: Toma - Manta, Brânzea, Ov. Gheorghe (cpt), Damian (38 Mușea), Albină (68 Călin), Ghiță, Dumbărescu, Vișan, Șovăială.