Cupa României, faza județeană, optimi: CS Cornu - Tricolorul Breaza 0-0, 0-1 d. p.

Considerat a face parte dintre capetele de afiș ale fazei optimilor Cupei pe județ, partida dintre CS Cornu și Tricolorul Breaza a fost marcată, în primul rând, de...absențele din cele două loturi;
în timp ce la gazde au lipsit Băcioiu, Copilu sau Prodan, Florin Stăncioiu nu a putut conta pe Ghiță, Vișan sau Andrei Duricu, astfel că, în ciuda celor două bare din timpul regulamentar, câte una de fiecare parte, jocul a ajuns în prelungiri, fiind decis de reușita lui Iustin Șovăială care, angajat de Zamfir dintr-o pasă filtrantă, l-a executat pe portarul advers, aducând o calificare meritorie în faza sferturilor de finală și egalând, totodată, cea mai bună performanță a brezenilor în această competiție.
Florin Stăncioiu a utilizat următoarea formulă: Toma - Manta, Ov. Gheorghe, Dumbărescu, Negotei, Zamfir, Albină, M. Duricu, S. Ivan, M. Ivan, Șovăială. Au mai evoluat: Damian, Călin, Anghel