Tricolorul Breaza - Cetatea Coada Izvorului 3-0

La ultima apariție din acest sezon, gruparea noastră a reușit o victorie clară, 3-0, împotriva echipei Cetatea Coada Izvorului, după un meci ca „de vacanță”, în care cele două grupări nu s-au întrebuințat la capacitate maximă, oferind un
meci destul de puțin animat în multe momente. Prima repriză a început sub semnul echilibrului, scorul fiind deschis de brezeni la prima fază mai importantă de atac, în minutul 30, atunci când Vișan, excelent angajat de Georgian Ghiță, a șutat cu exteriorul, din 14 metri, în vinclul porții lui M. Vanghele. Oaspeții noștri nu au renunțat la luptă și au fost aproape de egalare, puțin înaintea pauzei, dar șutul lui Ungureanu, de la 25 de metri, a ocolit de puțin vinclul porții lui Toma. Repriza a doua a debutat sub aceleași coordonate, cele mai mari ocazii aparținând tot brezenilor, dar, rând pe rând, Șovăială - care a lovit transversala - și M. Ivan - care l-a întins serios pe goalkeeperul advers - au amânat desprinderea până spre finalul meciului. Astfel, în minutul 89, Șovăială a profitat de o greșeală de începător a unui fundaș advers, care l-a lăsat singur cu portarul, iar atacantul brezean nu a iertat din 12 metri, pentru ca, în prelungiri, Negotei să marcheze cu un lob de la 25 de metri, aducând scorul mai aproape de desfășurarea ostilităților din teren. După meci, întregul staff tehnic și lotul de jucători au participat la banchetul festiv de final de sezon, încheiat de brezeni pe un onorabil loc 8, performață ce putea fi, însă, una și mai bună. Astfel, s-a așternut cortina peste sezonul curent, urmând ca reluarea activității să fie programată pentru începutul lunii următoare.

Tricolorul Breaza: Toma (84 Jilavu) - Manta, Ov. Gheorghe (cpt.), Dumbărescu, Brânzea, M. Duricu, Ghiță (64 Damian), Zamfir, Vișan (84 Călin), M. Ivan (60 Negotei), Șovăială. Antrenor: Florin Stăncioiu